3. یک ژورنال مناسب ترجیحا با impact factor بالا انتخاب کنید

ویرایش مقاله انگلیسی

انتخاب ژورنال با ایمپکت فکتور بالا

قبل از ارسال فایل برای ترجمه مقاله یا ویرایش مقاله، ژورنال مناسبی را انتخاب کنید که ترجیحا ایمپکت فکتور بالا دارد.

اگر تابحال مقاله ننوشته اید و استاد راهنمای شما ژورنالی خاص را برای خودش به شما معرفی نکرده، بهتر است از همکاران خود در گروه پژوهشی بپرسید که چه می خوانند و چه انتشاراتی را مد نظر خود دارند. حتی اگر برای اولین بار مقاله می نویسید، به این معنی نیست که مجبور باشید به یک ژورنال پیش پا افتاده یا خیلی معمولی آن را بفرستید. پیشرفت شما در حوزه آکادمیک تا حد زیادی وابسته به توانایی شما در چاپ مقاله در ژورنال هایی است که impact factor بالا دارند.

تعریف impact factor: معیاری است از میزان خوش نام بودن یک ژورنال. هر چقدر که بالاتر باشد، این ژورنال بیشتر خوانده شده و محققین دیگر با احتمال بالاتری مقاله شما را ارجاع می دهند. مثلا به کمک google scholars می توانید ایمپکت فکتور ژورنال های مختلف را مشاهده نمایید.

با این حال، نظر به سختی چاپ مقاله در ژورنال های با ایمپکت فکتور بالا، شما می توانید با یک مقاله کوتاه، مرور ادبیات، یا متن روش شناسی شروع کنید. برای مثال، اگر پزشکی می خوانید، می توانید یک مرور بالینی انجام دهید. یعنی نوشتن یک مقاله 2500 کلمه ای که اساس مرور مدیریت مسائل مهم و رایج است. خیلی از حوزه های دیگر هم چنین معادلی را دارند.

وقتی که شما سه یا چهار ژورنال ممکن را انتخاب کردید، به سبک آن ها نگاه بیاندازید و به مخاطبان آن ها بیاندیشید – انتظار ادیتورها و خوانندگان از مقالات چیست؟

می توانید مقاله خود را در یک بحث پیوسته که در حال حاضر در ژورنال کاور می شود، قرار دهید. این رویکرد ممکن است شانس تایید مقاله شما توسط ادیتور را بالا ببرد.

مطمئنا بر حسب موضوع به سراغ ژورنال مورد نظر می روید. اما گاها بد نیست ابتدا ژورنال را انتخاب کنید (و نه موضوع دقیقق خود را) و سپس بر آن بعدی از مقاله خود که با انتظارات آن ژورنال همخوانی دارد، تمرکز کنید.

نظرخود را بیان کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *