دلایل ویرایش مقاله انگلیسی

دلایل ویرایش مقاله انگلیسی

دلایل ویرایش مقاله انگلیسی : در مجموع مقالات ادیت الیت همواره تأکید ما بر روی این بوده است که اگر قصد ارسال مقاله ای به یک دانشگاه یا مجله انگلیسی زبان را دارید و یا حتی اگر می خواهید به زبان شیرین فارسی مقاله ای را بنویسید ، در ابتدای امر هیچگاه تمرکز خود را بر روی مسائل ویرایشی آن نگذاشته و حتی با آن که می دانید نوشته های شما مملو از اشتباهات ساختاری است ، وقت خود را صرف بهبود آنان نکنید .

این راهکار دلایل زیادی دارد اما کوچکترین آن را می‌توانیم گسستن رشته افکار شما بدانیم . بدین معنا که وقتی وارد جریان تصحیح ساختار یک جمله می شوید ، از این که قرار بوده است در پس آن چه اتفاقی بیافتد غافل شده و در صورتیکه می توانستید پاراگراف خود را با جملاتی که سلسله وار در کنار یکدیگر آمده و معنای همدیگر را کامل می کنند آن را به پایان برسانید ، اینک این بند را با جملاتی که از نظر ساختاری درست بوده اما شیوایی و بلاغت حالت قبل را ندارند به سرنجام رسانده اید .

 

با توجه به این توضیحات اینک قصد داریم تا با ذکر دلایل ویرایش مقاله انگلیسی ، به متقاضیانی که می‌خواهند به شخصه در مسیر ویرایش مقاله انگلیسی گام بردارند ، بگوییم که اصلاً چرا باید یک مقاله ادیت شود ؟ سوالی که پاسخ به آن می تواند سوء تفاهم های زیادی را برطرف کرده و از انجام اقدامات غیر ضروری در این راه بکاهد .

 

اولین دلیل از دلایل ویرایش مقاله انگلیسی برطرف کردن مشکلات فنی آن می باشد . شاید برایتان جالب باشد که بدانید در بسیاری از مجلات سرشناس علمی پیش از آنکه مقاله شما به دست داور رسمی مجموعه برای تصمیم گیری مبنی بر چاپ یا عدم چاپ آن در مجله برسد ، کارمندان متعددی اصول اولیه نگارشی متن را بررسی کرده و پس از اینکه الفبای ویرایش در آن رعایت شده بود، آن را به مسئولین بالا دستی خود می سپارند . به عنوان مثال در مقاله ای که ممکن است مملو از مطالب مفید ، بدیع و کاربردی باشد ، اگر اشکالاتی نگارشی وجود داشته و یا منابع آن ناقص باشد ، بدون اینکه حتی فردی زحمت مطالعه کامل آن را به خود بدهد ، مقاله شما بازگردانده می شود .

 

در قدم بعدی یکی دیگر از دلایل ویرایش مقاله انگلیسی و لزوم آن این است که تمام نواقص فنی و معنایی آن بر طرف شود . این نواقص فنی خود دارای زیر مجموعه های متعددی می باشند که هر یک به تنهایی می‌تواند عاملی برای عدم پذیرش نوشته های شما  گردد . به عنوان مثال بسیار دیده شده است که در یک مقاله توضیحاتی که مولف ارائه داده است ،  به جای اینکه به شرح عملیات یافتن این داده‌ ها بپردازد ، تنها یک مقاله توصیفی بوده که همانند یک کتاب داستان ، بی آنکه از راه‌ حل‌های محکمه پسندی استفاده شده باشد فقط مطالبی را بیان کرده است .

 

در مواردی دیگر هم ممکن است که این نویسنده راه‌ حل ‌هایی را نیز ارائه داده باشد اما راه حل های او با سوال مطرح شده در ابتدای مقاله در تضاد بوده و این فرد از مسیر غلط به مقصد اشتباه رسیده باشد . به عنوان مثال فرض کنید که انجام یک آمارگیرگیری در نتیجه نهایی یک نظریه بسیار مهم بوده است ! حال این فرد به جای اینکه جامعه آماری خود را مثلاً از سطح شهر تهران تعریف کند و از گوشه گوشه آن داده هایی را به دست بیاورد ، تنها به منطقه خاص بسنده کرده و مشاهداتی که از آنجا به دست آورده است را به کل شهر تعمیم داده است . بدون اینکه وارد جزئیات شویم  به سادگی می‌توان دریافت که نتایج به دست آمده اشتباه می باشد ، چرا که این مشاهدات که در میزان ریسک پذیری و دقت آن ها نیز شبهات زیادی وجود دارد ، تنها مختص یک ناحیه بوده و به هیچ عنوان نمی توان از آن با نام «مُشتی از خروار» یاد کرد .

 

مورد دیگری که در خصوص دلایل ویرایش مقاله انگلیسی می توان به آن اشاره کرد عدم تناسب میان تحقیقات و پاسخیست که در انتهای متن ، مولف به آن رسیده است . به عنوان مثال شاید سوالی که در ابتدای مقاله طرح شده و روشی که نویسنده به آن پرداخته است ، تنها در نقاطی بسیار کوچک با هم همپوشانی داشته و در مجموع ارتباطی با یکدیگر نداشته باشند ؛ اما این که در انتها نویسنده بنا به سلیقه خود و بدون استناد به راه حلی قابل قبول راهکاری را ارائه می دهد ، به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست .

 

در همین رابطه زمانی هم پیش می آید که این فرد پاسخ سوالی را که طرح کرده است به درستی می دهد ، اما عملاً هر آنچه که گفته است پیش از وی نیز وجود داشته است و او تنها به عنوان یک گرد آورنده ماحصل زحمات دیگر نویسندگان را یک کاسه کرده است که این نیز عامل مهمی در رد یک مقاله می باشد که نیازمند تدوین کلی آن است .

 

در پایان این نکته را به یاد داشته باشید که نگارش مقاله علمی حتماً نباید با زبانی اصیل و خسته کننده بیان شود.  شما می توانید موضوع علمی را به زبانی ساده که حتی برای عموم مردم نیز قابل فهم باشد بیان کنید . در همین رابطه در موارد زیادی پیش می آید که یک مقاله به دلیل اینکه دارای  لغات و اصطلاحات غیرضروری فراوانی بوده و در مسیر مستقیمش پیچ هایی عمدی و غیر ضروری انداخته شده است از سوی داوران رد می شود ، لذا این نوشته ها نیازمند بررسی توسط ویراستاری زبده به زبان انگلیسی می باشند .

نظرخود را بیان کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *