سایت های پذیرش مقاله

سایت های پذیرش مقاله

فاکتور های متعددی در امر پذیرش یک مقاله در سایت های پذیرش مقاله وجود دارند . یکی از بهترین راه ها در نوشتن یک مقاله علمی این است که فاکتورهای مهمی که در مقالات قبلی چاپ شده در سایت ها و مجلات معتبر علمی مورد توجه قرار گرفته است را بررسی کرده تا متوجه این موضوع شوید که چه نکاتی را باید در این کار رعایت کنید و به چه مواردی باید توجه بیشتری نمایید.

ویژگی سایت های پذیرش مقاله

بررسی های علمی و دقیقی که برخی از افراد ماهر و چیره دست در امر نگارش مقالات علمی انجام داده اند باعث شده تا چند عامل اساسی که باعث پذیرش یک مقاله در سایت های معتبر علمی می شود ، جمع بندی و تعیین گردد. در ادامه به بررسی این چند فاکتور می پردازیم.

موضوع تحقیق

اولین عاملی که بدون شک یک مقاله را برای چاپ در یک مجله معتبر مناسب می کند این است که مقاله مورد نظر بینشی جدید در مورد موضوعی خاص در خوانندگان خود ایجاد کند.

به عنوان مثال ارائه یک نظریه جدید ، یک راه حل موفق برای یک معمای حل نشده و مواردی از این دست که بتوانند دیدگاه جدیدی در مورد موضوعی خاص و پر اهمیت به مخاطب خود القا کند می تواند باعث شود که مقاله مورد نظر در مجلات و سایت های پذیرش مقاله معتبر درج یا چاپ گردد.

قشر مخاطب

دومین فاکتور یک مقاله موفق این است که بینش و آگاهی در میان افرادی ایجاد کند که این آگاهی برایشان اهمیت ویژه ای دارد. گاهی اوقات برخی اطلاعات و آگاهی ها برای بعضی از افراد خاص مانند افرادی که مسئولیت خاصی دارند و یا در مقام تصمیم گیری قرار می گیرند ، بسیار با اهمیت و مهم است.

به عنوان مثال یک مقاله می تواند راه درمانی جدیدی برای یک بیماری لاعلاج ارائه دهد که این موضوع می تواند برای افراد بسیاری اعم از سیاسیون ، پزشکان، دانشمندان و حتی مردم عادی اهمیت بالایی داشته باشد.

مثالی دیگر در این مورد می تواند مقاله ای در سایت های پذیرش مقاله باشد که به بررسی شیوع یک پدیده اجتماعی خاص در یک جامعه بپردازد که می تواند باعث ارائه اطلاعات مهم و حیاتی به مسئولان و تصمیم گیرندگان آن حوزه شود تا آنها بتوانند با این آگاهی ها کارهایی را در جهت پیشگیری و یا درمان آن پدید خاص انجام دهند.

قابلیت گسترش پذیری

از دیگر فاکتورهایی که بهتر است یک مقاله پس از ویرایش مقاله انگلیسی داشته باشد این است که مقاله مورد نظر باعث به وجود آمدن سوالات جدیدی در مورد یک پدیده خاص شود. این بدان معنی است که مخاطب پس از مطالعه مقاله به بینشی درباره موضوع آن دست یابد که این بینش ذهن او را به سمت طرح سوالات جدیدی در مورد موضوع مقاله هدایت کند.

روش جمع آوری داده ها در نگارش یک مقاله نیز می تواند عاملی باشد که به انتشار آن مقاله در سایت ها و مجلات معتبر کمک کند. تحلیل های متفاوتی که در یک مقاله به نسبت مقالات دیگر در یک حیطه مشترک وجود داشته باشد می تواند باعث ایجاد تمایز غیر قابل انکاری میان آن مقاله و نوشته های دیگر در آن حیطه شود که وجود این تمایز می تواند مقاله را به انتشار در سایت های پذیرش مقاله معتبر نزدیک نماید.

همچنین وجود خلاقیت و نوآوری در روش های جمع آوری داده ها نیز می تواند به بیشتر شدن این وجه تمایز کمک کند.

زبانی شیوا ، سخنانی استوار و حرکت در چارچوب موضوع

یکی از ویژگی هایی که یک مقاله معتبر باید داشته باشد این است که به نحوی واضح و عمیق به موضوع خود بپردازد و چگونگی به وجود آمدن داده ها را به شکل مطلوبی توضیح دهد و از نتایجی که در مقاله دست یافته است به شکلی دفاع نماید که هیچ مخاطبی قادر به تردید کردن در نتایج و درستی داده ها نباشد.

همچنین وجود ارتباطات قوی میان نوشته های مقاله با سایر تحقیقات علمی معتبر از فاکتورهای بسیار مهمی تلقی می شود. در واقع وجود ارتباطات قوی با پژوهش های معتبر چه در حیطه مقاله بوده و چه در حوزه های دیگری تالیف شده باشند ، می تواند باعث شود که بدنه مقاله از نظر محتویات بسیار پربار و غنی جلوه نماید.

لازم به ذکر است که ایجاد ارتباطات بی ربط با مقالات دیگر می تواند نتیجه عکس ایجاد کرده و مقاله شما را از انتشار در سایت های معتبر دور نماید.

نظرخود را بیان کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *