هزینه چاپ و ویرایش مقاله انگلیسی ISI

هزینه چاپ و ویرایش مقاله انگلیسی ISI

هزینه چاپ و ویرایش مقاله انگلیسی ISI : در جوامع علمی و محافلی که به صورت تخصصی و دانش بنیان در خصوص پدیده یا رشته ای خاص سخن می گویند ، در نگاه اول اشاعه علم و دانش و اطلاعاتی جدید که به کیفیت زندگی انسان به طرق مختلف کمک می کند حائز اهمیت است . این سلسله اقدامات و دستاوردها چنانچه در زمینه پزشکی و کشف واکسنی برای معالجعه یک بیماری صعب العلاج باشد ، چنانچه روشی جدید در ساخت و تزریق بتن در سد باشد ، اگر در خصوص روشی ترکیبی میان راه حل های مساله در شاخه “تحقیق در عملیات” باشد و صدها مورد دیگر ؛ هیچگاه منکر این قضیه نمی شوند که برای وضعیت کنونی زندگی انسان و بهبود شرایط زیست وی طرح و ارائه شده اند .

این در حالیست که نمی توان این نکته را هم کتمان کرد که علاوه بر نیازهای مالی مجموعه های چاپ کننده این مقالات  هم طرف نگارنده و هم طرف چاپ کننده مطلب نیم نگاهی به درآمد زایی و مال اندوزی دارند (به عنوان مثال حقوق کارمندان مجله از یک سو و ترفیع درجه و افزایش مزایای از سوی دیگر) . به عنوان مثال در خصوص هزینه چاپ و ویرایش مقاله انگلیسی ISI  باید گفت که مجموعه های مورد نظر با تعریف مبالغی که در رابطه با تحقق این هدف می باشند ، علاوه بر تامین منبع مالی مورد نیاز خود که در اثر کثرت به عدد قابل توجهی رسیده و حتی می توان از آن به عنوان دستمایه ای برای پرورش نخبگان نسل بعد استفاده کرد ، عملاً فیلتری را نیز تعبیه می کنند تا افرادی که به صحت و اصالت نوشته های خود ایمان ندارند ، صندق پستی آن ها پر ننموده و حجم قابل توجهی از مرسوله های پوچ ، بی مفهوم ، بی ارزش یا نامربوط کاهش یابد .

در خصوص هزینه چاپ و ویرایش مقاله انگلیسی ISI  باید گفت که معمولاً مجلات علمی در دو مدل کلی “دسترسی آزاد” و “دسترسی بسته” یافت می شوند که در نوع اول معمولاً هزینه دریافت شده ، اما در نوع دوم ممکن است نمونه هایی بیابید که اینچنین نباشند . این هزینه ها در نگاه اول ارتباط مستقیمی با شأن و جایگاه مجله مورد نظر دارند ، لذا هرچه مجله ای پرآوازه و قدرتمندتر باشد ، هزینه هایی که از متقاضیان خود می گیرد نیز بیشتر بوده و برعکس ؛ اما نباید ناگفته بماند که این مطلب یک اصل کلی نبوده و مجلاتی هم یافت می شوند که با وجود کیفیت بالا ، به منظور ارج نهادن به کار محققانی که دارای فعالیت های ارزشمندی بوده ولی در حال حاضر از توانایی مالی بالایی برخوردار نیستند ، از آن ها حمایت می کند .

با این حال چنانچه بخواهیم در خصوص هزینه چاپ و ویرایش مقاله انگلیسی ISI  رقم یا محدوده مشخصی را بیان کنیم باید از 100 تا 1500 دلار را در نظر بگیریم که با در نظر داشتن ارز یورو ، هزینه مذکور به ریال اندکی از این رقم بیشتر هم می شود . نکته جالبی که در این قیمت گذاری ها پیش آمده و بسیاری از داوطلبینی که شخصاً به ویرایش مقاله انگلیسی و ارسال نوشته خود مبادرت می ورزند به آن توجه نمی کنند ، این است که در شرایط ارسال می توان حالات مختلفی را تعریف کرد که زمان مطالعه و داوری مقاله شان را جلو یا عقب بیاندازد .

در این افزونه که توامان برای عده ای ایده آل و برای برخی نامطلوب است ، پرداخت وجهی بیشتر می تواند به جلو افتادن زمان مطالعه مقاله و رسیدگی به آن بیانجامد ؛ در نتیجه چنانچه برای چاپ مقاله خود عجله دارید می توانید با توجه به این گزینه پیش روی و با پرداخت هزینه ای بیشتر به خواسته خود برسید . این در حالیست که عده ای ناخواسته این گزینه را فعاّل می کنند و با اینکه لزومی بر تسریع رسیدگی به مقاله خود نمی بینند ، شاهد این هستند که هزینه ای بیشتر از آنچه تصور می کرده اند پرداخته و نوشته آنان نیز زودتر در نوبت چاپ قرار گرفته است . این نکته از این روی گفته شد که با تعریف هدفی مشخص برای خود ، از یک سو اگر دغدغه مالی و  هزینه چاپ و ویرایش مقاله انگلیسی ISI  را ندارید ، می توانید با سرعت بیشتری در معرض دید قرار گرفته و مسیر پیشرفت را زودتر بپیمایید و از سویی دیگر اگر مشکلات مالی سد راه شما بوده و عجله ای در انتشار داده های ارائه شده ندارید ، می توانید گزینه ارزان تر را برگزینید .

نظرخود را بیان کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *