ویرایش مقالات آی تی

ویرایش مقالات آی تی

ویرایش مقالات آی تی : تاریخ علم هر بخشی از خود را مرهون ممارست ، مطالعه و تحقیقات دانشمندان کشور و قلمروی خاصی از دوران کهن و پیدایش اولین تمدن ها تا به امروز است . به عنوان مثال روزگاری که یونان مهد علم و دانش بوده و دانشمندانی نامدار پایه علوم امروزی را بنا نهادند ، اعرابی که در سده های بعدی در کسوت مسلمانان طلایه دار علم و پیشگام تولید آموزه های جدیدی بودند ، حرفی برای گفتن نداشتند . در همین راستا غربیانی هم که به تاسی از علوم مسلمانان راه خود را شناخته و پیش گرفتند نیز پس از چندین قرن زمامدار این پدیده بشری شده و دیگر اثری از جنبش های انقلابی در علم ، در نواحی نامبرده نبوده و نیست .

این مقدمه از این روی بیان شد تا صحه ای روی این مطلب بگذاریم که امروزه ، به ویژه در زمینه هایی که سخت افزار نقش پر رنگی در حصول اطلاعات یا پیشرفت آن ها دارد – مانند حوزه های پزشکی ، مهندسی ، نجوم و … و نه عرفان ، فلسفه ، علوم اجتماعی و … که نیاز سخت افزاری به تجهیزات گران قیمتی را نمی طلبد – دنیای غرب و به ویژه آمریکای شمالی و اروپا در کنار ژاپن و چین به عنوان نمایندگانی از آسیا پرچمدار این تحولات می باشند .

در همین رابطه رشته فناوری اطلاعات یا Information Technology که آن را با نان آی تی (IT) می شناسیم ، یکی از رشته های نوظهوری می باشد که اگرچه الفبای پیدایش آن به علوم گذشتگان وابسته است ، ولی به ذات رشته ای کم و سن سال و نوین در عرصه علم می باشد . این رشته حول محور برنامه های نرم افزاری و سلسه اقداماتی در شاخه های جمع‌آوری اطلاعات ، ذخیره‌سازی و پردازش ، حفاظت از این داده ها و در نهایت انتقال و نمایش ماحصل فعالیت های کامپیوتری کاربرد دارد ، زیر شاخه هایی که هریک پتانسیل تبدیل شدن به ده ها رشته مجزا را داشته و از آن مهمتر دارای چنان پویایی و تحرکی هستند که عقب افتادن از قافله آن ها خسارات فراوانی را برای متخصصینش به بار می آورد .

از منظری دیگر ، زمانیکه ما در خصوص رشته ای مانند نساجی یا صنایع صحبت می کنیم ، اسلوب و قوانین را در آن ها می بینیم که ممکن است تا سال ها تغییر نکرده باشند و تا آینده ای نزدیک نیز تغییر بنیادین در آن ها به وجود نیاید ، به عنوان مثال درس تحقیق در عملیاتی که امروز در آن تدریس می شود ، همان نسخه ده سال پیش بوده و ممکن است همان نسخه ده سال آینده نیز باشد . از این روی فردی که در رشته ای تخصص یافته است ، حتی اگر به دنبال به روز رسانی اطلاعات خود نباشد هم ممکن است به طرز چشمگیری نسبت به دانش آموختگان جدید ، عقب نباشد ؛ این در حالیست که در دیگر رشته های مهندسی یا پزشکی ، سرعت تولید علم و بروز روش های جدید سریعتر می باشد .

در همین اثنا رشته IT به عنوان یکی از رشته های مورد نظر ما ، حتی سرعتی بیشتر از سایر هم رسته های خود دارد که تنها برای درک بهتر این سرعت و شتاب آن کافیست تا نگاهی به سیر تکاملی سخت افزارهای هوشمند به عنوان محصولاتی مرتبط با این رشته بیاندازیم تا متوجه این تحولات خلق الساعه ای بشویم .

بی تردید انتشار اطلاعات مد نظر ما مستلزم توسل به ویرایش مقالات آی تی در این رشته و و بهره گیری از آن ها می باشد . اگر بتوان آی تی را در شاخه هایی از آن دست علومی دانست که با امکاناتی محدود نیز پیش می روند ، می توانیم ادعا کنیم که در کشور ما نیز جوانان فراوانی وجود دارند که با تکیه بر استعداد و پشتکار خود توانسته اند به صاحب نظرانی در این حوزه تبدیل گردند .

زمانی که اطلاعات شما به اندازه ای می شود که می توانید به اظهار نظر و به چالش کشیدن همکارانتان در حوزه کاری بپردازید ، دیگر قرارگیری در بستری مانند دانشگاه ، محافل مربوطه در شهر یا حتی کشور نیز برایتان کوچک است ، لذا نیاز دارید تا علاوه بر به اشتراک گذاری این داده های پردازش شده و ثبت این اطلاعات به نام خود با مجامع بین المللی ارتباط برقرار کنید .

پس از نگارش مقاله خود و ترجمه آن – توسط خود یا مترجمی دیگر – این مقاله اگرچه به زبان بین المللی علم درآمده است ، اما هنوز هم مستلزم ویرایش مقاله انگلیسی توسط فردی دانا به این حوزه علم و همچنین زبان فارسی و انگلیسی می باشد . ویرایش مقالات آی تی سبب می شود تا عیوب کار مشخص شده و مولف به رفع آن ها اهتمام بورزد ، اشکالاتی که در صورت

عدم توجه به آن ها ممکن است به ریجکت شدن یک مقاله و تضییع پول ، وقت و ممارست نویسنده ختم گردد . در همین رابطه ما در مجموعه ادیت الیت مفتخر هستیم تا با ویرایش مقالات آی تی ، رضایت متقاضیان امر را جلب نماییم .

نظرخود را بیان کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *