ویرایش مقالات انگلیسی پزشکی

ویرایش مقالات انگلیسی پزشکی

قبل از پرداختن به ویرایش مقالات انگلیسی پزشکی بهتر است تا با اهمیت مقالات و لزوم دقت در آن ها در رشته پزشکی آشنا شویم . در میان تمام رشته های علمی که انسان تاکنون ایجاد کرده است ؛ رشته پزشکی از اهمیت به نسبت بیشتری برخوردار بوده است . شاید رشته های دیگر به هرچه بهتر زندگی کردن ما کمک کنند ولی رشته پزشکی با خدمات خود باعث می شود تا سالانه افراد زیادی از حوادث جان سالم بدر ببرند و زنده بمانند . در گذشته افراد زیادی براثر بیماری چون وبا جان خود را از دست می دادند ، ولی با کشف شیوه درمان این بیماری توسط پزشکان ، افراد زیادی توانستند تا عمری دوباره به دست آورند و از فرصت زندگی مجدد استفاده کنند ؛ بنابراین اهمیت این رشته تحصیلی برای انسان ها بسیار بالا است و به  همان میزان دقت در آن بیشتر خواهد بود . پزشکان و محققان در سراسر دنیا در شاخه های مختلف پزشکی تجربیات خود را برای یکدیگر به اشتراک می گذارند تا از قدرت هم فکری یکدیگر بهره برده و بتوانند راه حل جدیدی را برای درمان یک بیماری یا حل مشکلی از مشکلات  جسمی افراد پیدا کنند .

 

تمامی افراد و حتی پزشکان و محققان با توجه به محل تولد خود به زبان های گوناگونی صحبت می کنند . این تفاوت زبانی در کل برای خود افراد مشکلی ایجاد نمی کند ، اما زمانی که بخواهند مقصود خود را به فردی که به زبان دیگری صحبت می کند انتقال دهند ، مشکل در درک مطلب برای آن ها به وجود خواهد آمد . به همین منظور پایگاه های علمی که در بیشتر موارد به انتشار مقالات مابین متخصصین مشغول هستند سعی کرده اند تا زبانی مشترک را برای انتقال مفاهیم و مطالب تعیین کنند که این زبان در حال حاضر زبان انگلیسی است . با انتشارات مقالات به زبانی بین المللی تقریباً بیشتر ایرادات در مقالات نوشته شده برطرف شد  ولی چون مقالات توسط فردی که زبان مادری او انگلیسی باشد ترجمه نمی شدند ، هنوز در زمینه انتقال مفهوم با مشکل مواجه بودند . پایگاه های علمی ویرایش مقالات انگلیسی پزشکی را از محققان خواستار شدند تا مشکل را به صورت کلی حل کنند . از آنجایی که این مقالات می توانند به عنوان پایه ای برای سایر تحقیقات محسوب شوند ، می توانند مطالعات آن ها را نیز تحت تأثیر قرار داده و به مسیری اشتباه هدایت کنند ؛ بنابراین لزوم ویرایش مقاله انگلیسی بیش از پیش حس می شود .

 

سایر دلایل در اهمیت ویرایش مقالات انگلیسی پزشکی :

علاوه بر اهمیت موارد ذکر شده برای ویرایش مقالات انگلیسی پزشکی ، می‌توان به موارد بیشتری نیز در این زمینه اشاره کرد . امروزه دریافت امتیاز نشر در مجلات پزشکی بخش مهمی از برنامه تحقیقاتی یک پزشک و محقق است . انتشار مقاله پزشکی در این مجلات کمک می‌کند تا شما بتوانید بخشی از هزینه‌های تحصیلی خود را تأمین کنید و در عین حال در حرفه خود به پیشرفت های خوبی نیز دست پیدا کنید ، با تمام این وجود انتشار مقالات در این مجلات کار راحتی نخواهد بود چرا که رقابت در انتشار این مقالات در هیچ زمانی به اندازه حال حاضر شدید نبوده است و مجلات نیز تا کنون به این اندازه سخت‌گیری های شدیدی را روی این مقالات اعمال نکرده اند . با وجود این سطح از رقابت و سخت گیری ها چگونه یک محقق می تواند مقالات خود را بدون داشتن ساختاری منسجم از لحاظ مفهومی و نگارشی منتشر کند . قطعاً آن‌ها به ویرایش انگلیسی نیاز پیدا خواهند کرد تا بتوانند در عرصه رقابت با سایر مقالات نزد هیات های داوری مجلات شانس بیشتری را برای دریافت اجازه انتشار داشته باشند  .

 

نکات مهم در ویرایش مقالات انگلیسی پزشکی :

تمامی محققان و پزشکان باید دقت کنند که تنها نسخه نهایی مقاله خود را برای ترجمه و ویرایش به دست متخصصان در این امر بسپارند ؛ در غیر این صورت اضافه و یا کاستن از متون در حال ویرایش نه تنها باعث اتلاف وقت برای این افراد خواهد شد ، بلکه سبب می شود تا متن آن‌ها در اثر ویرایش های متعدد انسجام لازمه را از دست بدهد .

 

نظرخود را بیان کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *