ویرایش مقاله انگلیسی ریاضی

ویرایش مقاله انگلیسی ریاضی

ویرایش مقاله انگلیسی ریاضی بیشتر مورد توجه متخصصین این رشته برای انتشار مقالات خود خواهد بود ، به همین خاطر در متن پیش رو سعی شده تا به اهمیت این موضوع و دلایل آن پرداخته شود . اگر کمی به مطالعه تاریخ بپردازیم خواهیم دید که در زمان های گذشته افرادی که در زمینه های علمی متخصص بودند ، به چند رشته علمی نیز تسلط کامل داشتند . برای مثال شما می توانستید ریاضی دانی را پیدا کنید که به رشته نجوم نیز تسلط داشت ، ولی با پیشرفت بشر و توسعه علم ، روز به روز بر حوزه های مطالعاتی علوم افزوده شد . نخبگان دیگر تنها دیگر در یک زمینه به تحقیق و پژوهش نمی پرداختند ، آن ها به شاخه های مختلفی تقسیم شدند تا بتوانند به اکتشافات جدیدی دست پیدا کنند و دامنه شناخت بشر را نیز افزایش دهند . این تغییرات تمام رشته ها را در بر گرفت و رشته ریاضی نیز در این بین بی نصیب نماند . شاخه های متعدد این رشته بوجود آمدند و مطالعات خود را پیوسته در یک زمینه افزایش دادند . این مطالعات در برخی موارد منجر به ارائه راه حلی جدید برای برخی مسائل می شد . دانشمندان می خواستند تا آن ها را با دیگر متخصصان در کشورهای دیگر به اشتراک بگذارند تا آن ها نیز بتوانند از آن استفاده کنند . برای این کار از مترجمان آن زبان استفاده می کردند . این روند پیوسته ادامه داشت تا اینکه در عصر حاضر ترجمه و ویرایش و نحوه ارائه متون شکلی جدید بخود گرفت . محققان تجربیات خود را در زمینه ریاضیات در قالب مقاله و بیشتر به زبان انگلیسی در پایگاه های علمی برای استفاده سایر افراد منتشر می کنند .

 

شاخه های مختلف ریاضی مقالات متفاوتی را در این پایگاه ها منتشر می کنند که هر کدام دارای لغات و مفاهیم مخصوص به خود و باعث می شوند تا ترجمه آن ها از عهده هر فردی بر نیاید . به این منظور مقالات انگلیسی منتشر شده باید قبل از ارسال  مورد باز بینی و ویرایش قرارگیرند .

 

دلایل اهمیت ویرایش مقاله انگلیسی ریاضی :

ویرایش مقاله انگلیسی ریاضی باید توسط فردی که در این رشته دارای تخصص است و در ضمن به زبان انگلیسی تسلط دارد یا زبان انگلیسی ، زبان مادری او هست صورت گیرد تا اشتباهات مفهومی و دستوری در انتقال پیام آن بکلی رفع شود و خواننده بتواند در اولین برخورد با متن مقاله منظور نویسنده را درک کند . مقاله انگلیسی ریاضی قبل از بارگزاری روی یک پایگاه علمی مورد بررسی داوران آن قرار می گیرد و درصورتی که از لحاظ بیان دارای مشکل باشد در مرحله اول پذیرش بدون توجه به نتایج مقاله مردود خواهند شد و آن را به محقق عودت می دهند . در نتیجه محقق باید دوباره هزینه های ترجمه و ویرایش مقاله انگلیسی را متحمل شود تا بتواند مقاله خود را منتشر کند . پس بهترین کار برای محقق این است که در ابتدا و قبل از هر گونه ارسال مقاله خود ، آن را برای ویرایش به متخصص مربوطه سپرده تا علاوه بر صرفه جویی در وقت و هزینه ها بتواند هرچه سریع تر مقاله خود را منتشر کنند . علاوه بر موارد ذکر شده ویرایش مقاله انگلیسی می تواند هزینه های ترجمه را نیز برای فرد کاهش دهد ، به این صورت که فرد کار ترجمه و ویرایش را بطور هم زمان در اختیار یک فرد قرار می دهد ، در نتیجه متن علاوه بر ترجمه در عین حال ویرایش نیز می شود که کیفیتی به مراتب بالاتر از زمانی خواهد داشت که شما آن ها را به صورت جداگانه  و توسط افراد مختلف انجام می دهید .

 

ویژگی های ویرایش خوب مقاله انگلیسی ریاضی چیست؟

ویرایش مقاله انگلیسی ریاضی تنها به دانستن لغات تخصصی ریاضیات محدود نمی شود ، مسائلی چون رعایت پیوستگی در متن ، رعایت ساختارگرامری ، معادل یابی درست کلمات ،جمله بندی های ساده و روان ، استفاده از علائم نگارشی مناسب را می توان از اصول بنیادی برای ویرایش یک مقاله انگلیسی ریاضی نام برد .

در پایان به عنوان نکته تکمیلی تمامی پژوهشگران و محققین باید توجه داشته باشند که ویرایش مقاله انگلیسی ریاضی با وجود اینکه اعداد و ارقام و علائم در همه زبان ها یکسان و اهلفن برای دانستن آن ها به ترجمه نیازی ندارند ، اما به دلیل  خاصیت این رشته برخلاف سایر رشته های علوم شاید مدت زمان بیشتری را برای ترجمه طلب کند ، به همین خاطر باید زمان خود را بگونه ای مدیریت کنند تا ویرایش مقاله همیشه قبل از تاریخ انتشار آن بطور کامل انجام شده باشد .

نظرخود را بیان کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *