ویرایش مقاله انگلیسی چند مرحله ای

ویرایش مقاله انگلیسی چند مرحله ای : در مواقعی حجم، میزان دشواری یا منابع مورد نیاز برای انجام کاری آنچنان کم و محدود است که یک نفر هم بسادگی از پس آن برآمده و قادر به انجام ایده‌آل آن می‌باشد . این در حالیست که در طرف مقابل، با سخت شدن این کار، لزوم داشتن تخصص یا التزام به مصرف منابعی بیشتر (مثلاً پول، زمان، انرژی و …) نیاز به حضور افرادی دیگر نیز حس شده و دیگر یک نفر به تنهایی قادر به انجام ایده‌آل آن نیست .

درست در اینجاست که مفهومی به نام کارگروهی خودنمایی کرده و سبب می‌شود تا با انجام مقداری از این کار توسط هر نفر (در کاری که دو یا چند نفر در انجام آن سهیمند) به نتیجه سریع، با کیفیت و آسان‌تری برسیم .

در مبحث ویرایش مقاله انگلیسی ، گاه پیش می‌آید که مقاله ارسالی از سوی کارفرمایان آنچنان سطح بالا، حاوی مفاهیم عمیق و سنگین یا دارای اصطلاحات سخت و پچیده‌ای نمی‌باشد، به همین دلیل طبیعیست که یک متخصص با دانش و تسلط بالا به زبان انگلیسی قادر به ویرایش انفرادی آن باشد .

این در حالیست که با بالا رفتن سطح یک مقاله و تلاش مضاعف مؤلف آن برای چاپ این اثر در مجله‌ای تراز اول، تدوین انفرادی آن نتیجه مطلوبی در بر نداشته و سبب می‌شود تا حتی اگر کار بدون هیچ نقص و ایرادی هم بازنویسی شود، زمان زیادی از این افراد (نویسنده و ویراستار) گرفته شود؛ در نتیجه اینکه ویرایش مقاله انگلیسی چند مرحله ای و توسط چند نفر در دستور کار قرار می‌گیرد .

ویرایش مقاله انگلیسی چند مرحله ای

پیرو مطالب فوق، زمانی که یک مقاله با صلاحیت و احتمال بالا برای چاپ در مجلات ISI به دست ما می‌رسد، ویرایش مقاله انگلیسی چند مرحله ای به عنوان راهکاری با بهترین خروجی در دستور کارمان قرار می‌گیرد! در همین رابطه بنا به رشته و حوزه‌ای که این مطالب پیرامون آن گردآوری شده‌اند، 3 متخصص به منظور ویرایش آن برگزیده می‌شوند که این افراد به ترتیب متخصص در امر زبان انگلیسی با نمره آیلتس بالا، متخصص رشته مربوطه و مسلط به مفاهیم ارائه شده در آن و نهایتاً متخصص ISI و واقف به همه نکات و زوایای چاپ یک مقاله در مجله‌های ISI می‌باشند .

مرحله 1

به عنوان نخستین گام در ویرایش مقاله انگلیسی چند مرحله ای ، ویراستاری که دارای نمره آیلتس 9 Writing یا نوشتن به زبان انگلیسیست، این یادداشت را از بُعد ساختار زبان انگلیسی آن بررسی کرده و به بهبود ساختار جملات، تصحیح زمان جملات، بررسی فعل، فاعل و مفعول آن‌ها، اصلاح صفات و قیود، قرار دادن علائم جا افتاده و … می‌پردازد .

مرحله 2

زمانی که یک مقاله به مرحله دوم می‌رسد بدین معناست که دیگر اشتباهی املایی و انشایی در ساختار آن وجود نداشته و در حالی که ویراستار مرحله دوم نیازی به اصلاح اشتباهات احتمالی ظاهری آن ندارد، تنها توجه خود را معطوف محتوا و مفاهیم این نوشته می‌کند .

اگرچه انجام مرحله قبلی ممکن بود از عهده هر متخصص زبان‌ انگلیسی برآید، اما بدیهیست که بررسی کارشناسانه مرحله دوم تنها از عهده یک متخصص این امر برآمده و داشتن مدارج علمی بالا به منظور درک اظهارات نویسنده از اهمیت زیادی برخوردار است .

مرحله 3

متخصصینی که در مرحله سوم به بررسی این مطلب می‌پردازند، با عنایت به اینکه این مطلب از نظر محتوایی و رسم الخطی مشکلی ندارد، با زدن عینک داوران مجلات مذکور و نگاهی سختگیرانه به بررسی آن می‌پردازند .

در همین رابطه این افراد بر اساس تجربه و مشاهدات خود، هر قسمتی را ممکن است دردساز شود اصلاح کرده و بدین ترتیب مانع از برگشت خوردن این مقاله در عین شایستگی می‌شوند .

در ادامه لازم به ذکر است که اگرچه ویرایش مقاله انگلیسی چند مرحله ای و بررسی آن توسط 3 نفر سبب می‌شود تا احتمال مخفی ماندن یک ایراد و مشکل در ساختار مطلب مورد نظر بسیار کاهش یابد، اما گاهی ممکن است این اقدامات توسط دو و حتی یک نفر انجام پذیرد که در چنین شرایطی ایجاد فاصله زمانی بین این مراحل نتایجی کم و بیش مشابهی را در پی دارد .

چرا انجام این کار به صورت گروهی پیشنهاد می‌شود؟

با وجود اینکه می‌توان مزایای فراوانی برای این “تیم وُرک” برشمرد، اما به عنوان شاخص‌ترین اثرات آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • اتخاذ بهترین راهکار و تصمیم به دلیل استفاده از خرد جمعی و قدرت بیشتر چند ذهن متفکر
  • عدم اعتراض به تصمیم‌های جمعی در مقایسه با اقدامات فردی (پذیرش آسان‌تر تصمیم نهایی)
  • مشخص بودن مسئول هر وظیفه و امکان رهگیری آن
  • کاهش ضریب اشتباه به دلیل همپوشانی برخی وظایف
  • پاسخگو بودن یک کارگروه به جای یک فرد

در نهایت گفتنیست که چنانچه خروجی تلاش این افراد با شکست مواجه شده و ویرایش مقاله انگلیسی چند مرحله ای مورد پذیرش مجله‌های مورد نظر قرار نگرفت، اصلاح و رفع اشکالات مذکور تا برطرف شدن کامل آن‌ها به صورت رایگان انجام خواهد شد .

نظرخود را بیان کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *