پارافریز مقاله انگلیسی

پارافریز مقاله انگلیسی

پارافریز مقاله انگلیسی : اگرچه راه‌های بسیاری برای خلق یک مقاله وجود دارد، اما به طور کلی یا این نوشته‌ها ترکیبی از چکیده مقالات دیگر پژوهشگران با یک خروجی جدید بوده ، یا ماحصل تلاش‌های خود مولف می‌باشند و یا به عنوان ترکیبی از این دو روش، برپایی مشاهدات ، آزمایشات ، آمارگیری یا مدل سازی‌هایی بر پایه نظریه‌های پذیرفته شده و مقالات قابل اطمینان گذشته هستند !

در مورد دسته اول بدیهیست که بواسطه الگوبرداری یا استناد به بخشی از یک مقاله دیگر تشابهاتی بین آن ها دیده شود . بیایید به این مسأله را با دیدی باز نگاه کنیم! بدون عاریه گرفتن مطالبی که پژوهشگران پیش از ما به آن رسیده اند نمی توان مطلب علمی جدیدی را اثبات کرد، چرا که سلسله توالی این متون همچون دیواریست که بواسطه قرارگیری ردیف به ردیف خشت و آجرهای متعدد روی یکدیگر به وجود آمده اند.

 بی تردید قرارگیری یک قطعه در جای خود بدون ارتباط یافتن به آجرهای دیگر ممکن نیست، درست همانطور که بدون ایجاد ارتباط میان یک مقاله با دستاوردهای قبلی یا نظریه‌های مرتبط نمی توان صحت آن را اثبات کرده و به نتیجه رساند .

این در حالیست که گاهی یادداشت‌هایی که کل آن توسط یک محقق نگاشته شده و نتیجه مشاهده یا تجارب عینی وی بوده‌اند نیز با دیگر مقالات از پیش منتشر شده تشابهاتی دارند ، چرا که این فرد از یک سو از نتیجه فعالیت همکاران خود اطلاع نداشته یا همه آن ها را مطالعه نکرده است و از سویی دیگر مطالب و نتایج موجود در یک حوزه آنچنان معدود و محدودند که ناخودآگاه به مسیر یکسانی هدایت می شوند .

چگونه می توانیم از وجود تشابهات در مقاله خود با سایر منابع جلوگیری کنیم ؟

 

با عنایت به اینکه هر سه گروه فوق برای گردآوری یک مقاله زحماتی را کشیده و به طور ناخواسته مطالبی مشابه آنچه که پیش از این منتشر شده است را بکار برده‌اند، مردود اعلام شدن نوشته از سوی داوران یک مجله علمی معتبر اقدام منصفانه‌ای نیست! از سویی دیگر، چنانچه با اغماض و عدم سخگیری با این مقوله برخورد شود، نمی توان افراد سودجویی که به عمد از دیگر مطالب موجود نکاتی را کپی کرده‌ و به ویرایش مقاله انگلیسی پرداخته اند شناسایی کرد .

در نتیجه اینکه بهترین روش برای اینکه در حق یک نویسنده اجحاف نشده و هر مدعی، عرصه‌ای برای جولان‌دهی با مطالب تکراریش نیابد، پارافریز مقاله انگلیسی راهکار ساده اما پربازدهیست که قصد بررسی آن را داریم .

پارافریز مقاله انگلیسی چیست و چگونه انجام می‌گیرد؟

 

همانطور که بدان اشاره شد نمی توانیم مقاله ای اقتباسی بنویسیم بی آنکه از منابعی در این مسیر کمک گرفته باشیم . این در حالیست که نه تکرار بی هدف در این مطلب مفید بوده و نه مورد پذیرش داوران محافل علمی قرار می گیرد؛ از همین روی پارافریز یا دگرنویسی یک مطلب – به معنای مطالعه آن، استخراج نکات مهم و کلیدی و بازنویسی آن با ساختاری کاملاً جدید – سبب می‌شود تا در کنار انتقال یک مطلب اساسی، نویسنده به سرقت ادبی و استفاده بی‌جا از مطالب دیگر متهم نشود .

در پارافریز یک مقاله رعایت نکات زیر الزامیست :

  • هیچ مطلبی نباید عیناً کپی شده و چسبانده شود، مگر در شرایط خاص! (مثلاً نقل قول که آوردن آن در داخل گیومه یا دبل کوتیشن که نشانه انتقال جز به جز سخن مولف یا گوینده مربوطه است جایز می باشد )
  • مطالعه مقالات دیگران تنها به منظور دستیابی به یک منبع مناسب اطلاعاتی انجام نمی‌گیرد! باید گاهی این مطالعه به دلیل ایده گرفتن، مشاهده طرز فکر همکاران نسبت به یک موضوع یا بررسی ساختار کلی آن انجام پذیرد . گاهی پارافریز مقاله انگلیسی به افراد حساس و نکته سنج کمک می کند تا حتی لحن یادداشتشان نیز تکراری نباشد .
  • کسی از شما مطلب تکراری نمی خواهد، نسخه اصلی مطلبی هم که قرار است با رنگ و لعاب بهتری ارائه کنید نیز هم اکنون در دسترس همگان وجود دارد . در نتیجه اینکه اگر هم قرار است بخش هایی از مطالب خود را از دیگر نویسندگان قرض گرفتن و با پارافریز مقاله انگلیسی استفاده کنید، دست‌کم با کمک قلم ، خلاقیت، سلیقه یا تجربیات خود آن را به مطلب جذابتری تبدیل کنید .
  • ما یک مقاله را پارافریز می کنیم تا از آن به عنوان یک سرقت ادبی یاد نشود، در نتیجه لازم است تا با شناختن مفهوم و روش‌های شناسایی پلاجریزم ، همه قسمت‌های تکراری را اصلاح کنیم .

به عنوان سخن آخر گفتنیست که کارشناسان مجموعه ادیت الیت با داشتن تسلط به معروفترین منابع هر رشته علمی، تعدد مقالاتی که به ویرایش آن ها پرداخته اند و دسترسی به نرم افزارهای عموماً غیر رایگانی که توان تشخیص سرقت ادبی را دارند می‌توانند به شما در امر پارافریز مقالات انگلیسیتان کمک کنند .

نظرخود را بیان کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *