یافتن مجله ISI

یافتن مجله ISI

یافتن مجله ISI : بواسطه فعالیت مجموعه ادیت الیت در حوزه ویرایش مقالاتی که برای چاپ در نشریات علمی بین‌المللی و آن‌هایی که به طور مشخص تحت لوا و نام ISI فعالیت می‌کنند آماده می‌شوند، افراد زیادی همواره این سوالات را از ما می‌پرسند که

  • مقاله خود را در چه مجله‌ای چاپ کنیم؟
  • شانسمان برای جلب نظر داوران کدام نشریه بیشتر است؟
  • نمرات کدام مجله (به عنوان مثال ایمپکت فاکتور) ارزنده و بیشتر است؟
  • آیا چاپ شدن یک مطلب از من در نشریه‌ای خاص موجب افزایش اعتبار یا تقویت رزومه‌ام می‌شود؟
  • یک مجله ISI خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟
  • و …

طرح چنین سوالاتی از مؤلفین، محققین، دانشجویان یا اساتیدی که در پی مطرح کردن نتیجه فعالیت‌های خود در سطح جهان و ارائه آن به طیف وسیعی از هم رشته‌ای‌هایشان می‌باشند کاملاً طبیعیست، چرا که زحمات زیادی به پای آماده‌سازی مقاله مذکور کشیده و منابع فراوانی از جمله بودجه مالی، زمان، انرژی، ویرایش مقاله انگلیسی و دانش خود را وقف آن کرده اند.

 در نتیجه تمایلی به تضییع آن‌ها با ارسال این مقاله به یک ژورنال ضعیف و چاپ آن در ساختاری کم اعتبار که ممکن است چندی بعد از سوی تامسون رویترز از لیست مجلات ISI خارج شوند ندارند ، لذا استعلام مجله ISI خوب از سوی ایشان طبیعی و منطقی بوده و همین مسأله به دستمایه ما برای معرفی بهترین روش‌های یافتن مجله ISI تبدیل شده است .

 

یافتن مجله ISI

 

برای یافتن مجله ISI متناسب با نیازهای یک نویسنده راه‌های فراوانی وجود دارد که به طور ویژه می‌توان به دو روش جستجو در میان پایگاه داده‌های الزویر و اسپرینگر اشاره کرد . در همین رابطه هریک از این عناوین سرشناس با پوشش دادن زیر مجموعه‌هایی متعدد آماده دریافت و چاپ مقالات واجدالشرایط در ژورنال‌های خود می‌باشند، بدیهیست که در این میان وجود یک ارتباط میان موضوع مقاله و موضوع فعالیت مجله لازم بوده که به کمک روش‌های زیر می‌توان به آن‌ها دست یافت :

 

یافتن مجله ISI در بین زیرمجموعه‌های ELSEVIER

 

همانطور که می‌دانید الزویر به عنوان صاحب امتیاز مرجع دادگان اسکوپوس، یکی از بزرگترین ناشرین مطبوعات علمی به ویژه در حوزه پزشکیست که با قریب 140 سال فعالیت مرتبط از بدو تأسیس خود تا به امروز، پایه‌ریز کشف‌های بزرگ و رویدادهایی تاریخ‌ساز در حوزه علم و دانش بوده است .

با توجه به نام پرطمطراق این مجموعه هلندی، معمولاً ژورنالی که به نام و لوگوی الزویر مزیّن می‌شود به یکی از مقاصد پرطرفدار و محبوب محققین، دانشمندان و نظریه پردازان تبدیل می‌گردد، در نتیجه شکی در اعتبار و میزان مقبولیت آن وجود ندارد . این در حالیست که به دلیل تعدد و تنوع زیرمجموعه‌ها، گاه ارسال یک مقاله به مرجعی نامرتبط به موضوع مقاله ممکن است موجب اتلاف وقت، رد شدن مقاله، فرصت سوزی و پیشی گرفتن رقبا یا جا ماندن از کوران اظهار نظر در خصوص یک مقوله علمی شود، به همین دلیل لازم است تا پیش از ارسال به یافتن مجله ISI مناسب بپردازیم .

در همین رابطه پس از ورود به پایگاه اینترنتی فایندر الزویر و وارد کردن عنوان مقاله و چکیده آن با لیستی از مجلات فعال در حوزه مرتبط برمی‌خوریم که هریک می‌توانند کاندیدی جدی و معتبر برای پذیرش مقالات ما باشند .

در همین رابطه لازم به ذکر است که ضریب تأثیر یا همان ایمپکت فکتوری که بدان اشاره شد، زمان قبول و چاپ شدن مقاله و همچنین درصد اکسپت شدن مقالات ارسالی که به طور مستقیم در تصمیم‌گیری افراد مؤثرند نمایش داده می‌شود .

 

یافتن مجله ISI در بین زیرمجموعه‌های SPRINGER

 

این مجموعه با نام کامل اشپرینگر ساینس+بیزینس مدیا، ناشری آلمانیست که پس از الزویر بزرگترین عرضه کننده مجلات تخصصی علمی در دنیاست . برای بیان میزان ابهت، بزرگی و وسعت این مجموعه اشاره به این نکته کافیست که اشپرینگر دارای بیش از 2000 مجله در شاخه‌های پزشکی و فنی بوده و سالانه قریب به 9000 عنوان کتاب جدید روانه بازار می‌کند .

 برای یافتن یک مجله ISI از این مجموعه نیز می توانید پس از ورود به وبگاه فایندر اسپرینگر چکیده‌ای از مقاله خود را وارد نمایید تا با لیستی از مجلاتی که امکان پذیرش مطالب شما را دارند مواجه شوید . ناگفته نماند که در این نمایش اطلاعاتی نظیر ضریب تأثیر، امکان دسترسی آزاد به مجله و دوره چاپ مرجع مورد نظر نیز دیده می‌شود .

در نهایت لازم به ذکر است که استفاده از وبسایت‌هایی دیگر نظیر سایمگو نیز که با سازوکاری مشابه فعالیت می‌کنند از جمله روش‌هاییست که خروجی مطلوبی داشته و می‌توان ژورنالی معتبر و همسو با نیازهای خود را در آن یافت .

نظرخود را بیان کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *